Artykuł na temat zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą

- Reklama -

Auta, zwłaszcza te luksusowe, stanowią łakomy kąsek dla złodziei. Mimo iż w porównaniu do poprzednich lat, liczba kradzieży zmalała, niestety w dalszym ciągu się one zdarzają.

Z danych udostępnionych przez policję wynika, że w 2018 roku ilość skradzionych aut nie przekroczyła 1000 sztuk – było ich dokładnie 9075. Oznacza to, że średnio na każde 10 000 aut 6 z nich zostaje skradzionych. Nie chcesz aby Twój samochód znalazł się kiedyś w tej szóstce? Przeczytaj, co dla Ciebie przygotowaliśmy. 

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą pojazdu?

Zanim przejdziemy do kwestii związanych z technologiami, które pozwolą Ci zabezpieczyć auto, zastanówmy się nad tym, jak możesz tego dokonać na własną rękę. Przede wszystkim pamiętaj, aby parkować wyłącznie w bezpiecznych i dobrze oświetlonych miejscach. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj w samochodzie rzeczy takich jak: portfel, telefon, komputer. Widok wartościowych sprzętów może podziałać na złodzieja jak zachęta.

Pamiętaj również o tym, by nigdy nie zostawiać auta otwartego. Nie zapominaj też o tym, by przed wyjściem zabrać z niego kluczyki. Pojazd zostawiaj na noc jedynie w strzeżonych miejscach, np. parkingach z monitoringiem lub strażnikiem.

Artykuł na temat zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą
Artykuł na temat zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą

Warto również pamiętać o tym, by kluczyki do auta trzymać w bezpiecznym miejscu. Należy unikać miejsc, które znajdują się przy drzwiach lub oknach. Nie zapominaj o tym również w przypadku, gdy otwierasz pojazd bezkluczykowym otwieraniem. Kluczyk najlepiej przechowywać w przeznaczonym do tego celu pokrowcu.

Technologie, które pomogą w zabezpieczeniu Twojego pojazdu  

Od lat dużą popularnością cieszy się immobilizer. Co się kryje pod tą nazwą? Urządzenie te blokuje działanie układu zapłonowego auta lub jego komputera. Po wyjęciu ze stacyjki kluczyka, blokuje on zapłon pojazdu, jego rozrusznik, oraz system zasilania paliwem. W celu uruchomienia silnika, należy zbliżyć immobilizer do czujnika.

Równie skutecznym rozwiązaniem jest posiadanie alarmu samochodowego. To rozwiązanie jest także najczęściej wybieranym przez Polaków rozwiązaniem. Zamontowany w pojeździe, informuje o zagrożeniu oraz odstrasza samym dźwiękiem potencjalnego złodzieja. Wybierając alarm do samochodu warto postawić na ten z wyższej półki cenowej. Najlepiej na taki, który za każdym razem generuje inny kod. Dzięki temu złodziej nie przechwyci jego sygnału za pomocą skanera. Bardzo użyteczną opcją jest również posiadanie alarmu, który w razie zagrożenia wysyła powiadomienia na telefon właściciela. Bardzo ważną rolę w zabezpieczeniu auta alarmem, odgrywa także miejsce, w którym się go instaluje. Ważne by był to autoryzowany punkt obsługi, który nie budzi Twoich podejrzeń oraz cieszy się dobrą renomą. 

Świetną opcją na zabezpieczenie auta jest także lokalizator GPS lub Bluetooth . Z jego pomocą właściciel pojazdu zawsze i wszędzie może sprawdzić gdzie znajduje się jego auto. I to w czasie rzeczywistym. Umieszcza się go w trudno widocznym miejscu, tak aby urządzenie nie było widoczne. Najlepsze dostępne na rynku lokalizatory zostały wyposażone m.in. w funkcję antyzagłuszacza. Ma on na celu informowanie właściciela samochodu o każdej podjętej próbie blokowania sygnału GPS urządzenia. Dzieje się to za pomocą wiadomości SMS, która przychodzi na telefon właściciela auta lub zainstalowanej aplikacji. Na rynku dostępne są również o wiele bardziej zaawansowane gadżety tego typu. Najdroższe z nich posiadają mikrofon, który rejestruje rozmowy odbywające się we wnętrzu auta, w trakcie gdy jego bezpieczeństwo jest zagrożone. Posiadają one również funkcję wyznaczenia na mapie obszaru, po którego przekroczeniu automatycznie uruchomi się alarm.

- Reklama -
Janusz Wolski
Janusz Wolskihttps://goodatservice.com/
Cześć, jestem Janusz Wolski, informatyk, tester oprogramowania i sprzętu komputerowego oraz copywriter. Technologie to moja pasja i moim skromnym zdaniem, również przyszłość naszego świata. Ułatwia nam nie tylko funkcjonowanie w życiu codziennym, ale również dostarcza wspaniałych wrażeń i pozwala eksplorować świat, nie wychodząc z domu. Tworzę dla Was artykuły związane technologiami, techniką, sprzętem, oprogramowaniem, aplikacjami, cyber bezpieczeństwem i wszystkim, co jest związane z komputerami. Moje poradniki dostarczają Wam skomplikowanej wiedzy w przystępny sposób i pozwalają zrozumieć świat nowoczesnych technologii, a niekiedy również podjąć decyzję związaną z zakupem nowego sprzętu. Znajdziecie tutaj również zagadnienia analityczne oraz biznesowe, ponieważ wszystkie te dziedziny, są obecnie ze sobą bardzo związane. Moje doświadczenie, wiedza i umiejętności pozwolą Wam wkroczyć w nową erę nowości technologicznych. Niezależnie od tego, czy jesteście amatorami czy profesjonalistami, z pewnością znajdziecie coś wartościowego dla siebie!

Podobne artykuły

- Reklama -

Komentarze

Popularne

- Reklama -