Serwisowanie instalacji LPG w samochodzie sprzed 2000 roku

- Reklama -

Wysokie ceny paliwa i brak jakiejkolwiek nadziei na to, że kiedykolwiek spadną, sprawiają, że bardzo wiele osób interesuje się kupnem samochodu z instalacją LPG. Taka instalacja w aucie to nie tylko oszczędności.

To także szereg obowiązków, o których kierowca musi koniecznie pamiętać. O tych elementach, które należy wymienić, piszemy w dalszej części artykułu.Niejeden dobry portal motoryzacyjny informuje o tym, jakich czynności wymaga instalacja gazowa w samochodzie. Kierowcy, którzy posiadają samochody wyposażone w takową instalację, muszą o tym koniecznie pamiętać. Jeśli zapomną, może dojść do szybszego zużycia silnika, albo uszkodzenia całej instalacji.

Serwisowanie instalacji LPG w samochodzie sprzed 2000 roku
Serwisowanie instalacji LPG w samochodzie sprzed 2000 roku

O czym trzeba pamiętać?  Kierowcy, których auta powstały przed 2000 rokiem (a więc przynajmniej jedna trzecia tych, którzy poruszają się po naszych drogach), muszą przede wszystkim pamiętać o częstszej wymianie filtra powietrza. Najlepiej dwa razy częściej, niż do tej pory. Przykładowo, jeśli do tej pory kierowca wymieniał olej silnikowy i filtr powietrza co piętnaście tysięcy kilometrów, teraz powinien koniecznie wymienić filtr już po przejechaniu 7500 kilometrów. Filtry powietrza są tanie, a do ich wymiany nie potrzeba mechanika. Jeśli komuś sprawia problem wymiana takowego filtra, to w sieci można znaleźć niejeden dobry serwis informacyjny, na którym można znaleźć dokładny opis wymiany filtra powietrza w danym modelu auta.

To nie wszystko. Po wymianie oleju silnikowego, a więc co piętnaście tysięcy kilometrów, kierowca musi pamiętać o przeprowadzeniu kontroli filtra fazy ciekłej oraz o ogólnej kontroli poprawności ustawień instalacji. Co trzydzieści tysięcy kilometrów mechanik powinien przeczyścić przewody fazy ciekłej (dokładniej przedmuchać je gazem) oraz dokonać sprawdzenia składu spalin biegu jałowego.

Co pięćdziesiąt tysięcy (niektórzy mechanicy dopuszczają nawet sto tysięcy kilometrów, jeśli instalacja jest serwisowana i regulowana) należy wyregulować reduktor, a niekiedy należy go wymienić. Reduktor, dla zaoszczędzenia kosztów, można zregenerować, albo niekiedy naprawić w specjalistycznym warsztacie za pomocą zestawu naprawczego (kosztuje ok.  50 zł). Jeśli nawet przyjdzie do konieczności jego wymiany, to cena reduktora (zależna od mocy silnika) waha się od 110 do ok. 300 złotych. 

- Reklama -
Janusz Wolski
Janusz Wolskihttps://goodatservice.com/
Cześć, jestem Janusz Wolski, informatyk, tester oprogramowania i sprzętu komputerowego oraz copywriter. Technologie to moja pasja i moim skromnym zdaniem, również przyszłość naszego świata. Ułatwia nam nie tylko funkcjonowanie w życiu codziennym, ale również dostarcza wspaniałych wrażeń i pozwala eksplorować świat, nie wychodząc z domu. Tworzę dla Was artykuły związane technologiami, techniką, sprzętem, oprogramowaniem, aplikacjami, cyber bezpieczeństwem i wszystkim, co jest związane z komputerami. Moje poradniki dostarczają Wam skomplikowanej wiedzy w przystępny sposób i pozwalają zrozumieć świat nowoczesnych technologii, a niekiedy również podjąć decyzję związaną z zakupem nowego sprzętu. Znajdziecie tutaj również zagadnienia analityczne oraz biznesowe, ponieważ wszystkie te dziedziny, są obecnie ze sobą bardzo związane. Moje doświadczenie, wiedza i umiejętności pozwolą Wam wkroczyć w nową erę nowości technologicznych. Niezależnie od tego, czy jesteście amatorami czy profesjonalistami, z pewnością znajdziecie coś wartościowego dla siebie!

Podobne artykuły

- Reklama -

Komentarze

Popularne

- Reklama -