Rewal i Park Wieloryba

- Reklama -

Niegdyś na Pomorzu został wyłowiony wieloryb, który zabłądził i omyłkowo wpłynął przez Cieśniny Duńskie do wód Bałtyku. Na pamiątkę tego wydarzenia w Rewalu ten największy ssak zaczyna pełnić funkcję niemal ikony kurortu.

Kilka lat temu w Rewalu został bowiem odnowiony plac główny na którym stanęły figury wielorybów. Niedługo po tym wydarzeniu postanowiono uruchomić do zwiedzania Park Wieloryba prezentujący kilka majestatycznych okazów. To kolejna atrakcja turystyczna Wybrzeża Rewalskiego, którą warto odwiedzić będąc na wakacjach w Rewalu czy też okolicznych miejscowościach takich jak Niechorze, Trzęsacz, Pobierowo, czy Pogorzelica.

Rewalski Park Wieloryba dedykowany jest głównie dla rodzin z dziećmi w celach edukacyjnych jak również w celu rozrywki. Popularność tego miejsca sprawia jednak, że jest odwiedzany w okresie wakacyjnym przez tłumy wczasowiczów wypoczywających na Pomorzu Zachodnim bez względu na wiek.

W Parku znajdują się liczne eksponaty prezentujące nie tylko wieloryby, ale również inne interesujące i imponujące zwierzęta mieszkające w morzach i oceanach. Park podzielony jest na cztery wyodrębnione tematyczne strefy.

Zwiedzanie rewalskiego parku rozrywki najlepiej odbyć z przewodnikiem, który w sposób profesjonalny, zwięzły i ciekawy zaprezentuje wszystkie ciekawostki i przekaże podstawowe informacje w sposób ciekawy i łatwo przyswajalny. Dodatkowo podczas spaceru po parku z wielorybami swoją wiedzę można poszerzyć korzystając z tabliczek informacyjnych które umieszczone są przy każdej makiecie imitującej jednego z „morskich stworów”.

  1. „Potwory z Głębin” to pierwsza strefa parku w której można zobaczyć eksponaty przedstawiające niespotykane i niejednokrotnie bardzo dziwnie wyglądające morskie zwierzęta. Niektóre z nich wyglądają niemalże na potwory i mogą budzić nawet strach.
  2. Druga z tematycznych części parku to „Giganci Oceanów” czyli, jak sama nazwa mówi, obiekty duże i bardzo duże, odwzorowane w naturalnych wymiarach co daje doskonałe wyobrażenie na temat spektakularnych gabarytów tych okazów. To absolutnie największe morskie istoty żyjące w oceanach. Największy z nich to wieloryb, który jest imiennikiem parku. Ponadto znajdują się tu ogromne kałamarnice, rekiny i walenie.
  3. Trzecia strefa pod swojską brzmiącą nazwą „Bałtyk” to strefa poświęcona zagadnieniom polskiego morza i prezentacji jego fauny. Znajdziemy tutaj morświny i foki oraz kilka gatunków ryb bałtyckich, które znamy raczej z nadbałtyckich smażalni aniżeli z natury. Bałtyk jest morzem słabo nadającym się do nurkowania, zatem strefa trzecia przedstawia się jako doskonała okazja do poznania bliżej naszego morza od wewnątrz.
  4. Ostatnia strefa, typowo rozrywkowa, to miejsce gdzie można spotkać pirata przedstawiającego tajniki i uroki życia korsarzy w minionych stuleciach. Piraci i Papugi bo tak nazwano to miejsce idealne do poznania historii żeglugi po morzach i oceanach, a największą frajdą dla dzieciaków z pewnością będzie możliwość potrzymania słynnej, żywej, kolorowej papugi.
Park Wieloryba w Rewalu
Park Wieloryba w Rewalu

Wizyta w rewalskim parku rozrywki to doskonała okazja do tego, aby jeden z wakacyjnych dni spędzić nieco inaczej, odpocząć od plażowania i poznać bliżej morze oraz żyjące w nich stworzenia. To doskonała sposobność do zagospodarowania dnia dzieciom w sytuacji kiedy słońce schowa się za chmury. Pamiątkowe fotki zrobione z okazami parku będą z pewnością doskonałym urozmaiceniem albumu z wczasów nad morzem, które będzie można z sentymentem przeglądać zimą lub po kilku latach. Park Wieloryba w Rewalu to jedyna okazja zrobienia sobie zdjęcia w rekinem lub wielorybem będąc na wczasach nad polskim morzem.

Jeżeli zdjęcie z kałamarnicą czy innym morskim stworzeniem wyda się niewystarczającą pamiątką to oczywiście można się w oryginalne souveniry zaopatrzyć w sklepiku, który funkcjonuje na obiekcie.

Rewal – wieś, miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim i przystanią morską w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, siedziba gminy Rewal.
Rewal – wieś, miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim i przystanią morską w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, siedziba gminy Rewal.

Jak dojechać?

Park rozrywki znajduje się przy drodze nr 102 przebiegającej od Kołobrzegu do Międzyzdrojów, dlatego bardzo łatwo trafić, wystarczy skręcić na wysokości Rewala. Takie położenie jeszcze bardziej zachęca do odwiedzenia parku i sprawia że jest on atrakcją dla każdego kto spędza wczasy nad morzem w kurortach województwa Zachodniopomorskiego.

Dokładny adres parku:

ul. Kamieńska,

72-344 Rewal,

tel. 500 791 752 i 517 221 220

e-mail: biuro@parkwieloryba.pl

Godziny otwarcia

Sezon zaczyna się zawsze wiosną a kończy późną jesienią. Obiekt otwarty jest dla zwiedzających codziennie w godzinach 10:00 – 19:00.

Podobne artykuły

- Reklama -

Komentarze

Popularne

Miliard ile zer – ile zer ma miliard, bilion, milion i trylion?

W świecie liczb, wartości takie jak miliard, bilion, milion czy trylion są często używane, zwłaszcza w kontekście ekonomii, nauki czy technologii. Ale...

1kg ile to dag? Jak przelicza się kilogramy na dekagramy?

Przeliczanie jednostek masy to podstawa w wielu dziedzinach życia, od gotowania po naukę. W tym artykule dowiesz się, jak przeliczyć kilogramy na...

Redundancja – zwiększona niezawodność działania układów sterowania i monitoringu

W informatyce istnieje pojęcie redundancji, które oznacza wykorzystanie dodatkowych zasobów w celu zapewnienia lepszej niezawodności systemu. Redundancja może polegać na stosowaniu dwóch...

Podatek budowlany a urząd. Jak przygotować wnioski do urzędu?

Liczna grupa Polaków emigrujących do Niemiec w celach zarobkowych to pracownicy działający w branży budowlanej. Znaczna część z nich coraz chętniej decyduje...

Życie z chorobą Fabry’ego – jakie wsparcie można otrzymać?

Z chorobą Fabry’ego w Polsce zmaga się kilkaset osób. Średnia długość życia chorych, między innymi za sprawą powikłań wynikających z późnego włączenia...

Od plastiku do drewna – Porównanie korzyści z okien różnych materiałów

Okna są bardzo ważnym elementem wystroju wnętrz i mogą stanowić jednocześnie duże wyzwanie dla osób, które planują wybór odpowiednich okien. Z jednej...

Blockchain – czym jest? Definicja pojęcia

Od czasu do czasu pojawiają się nowe technologie, które wprowadzają prawdziwe rewolucje w świecie finansów. Takim wynalazkiem jest bez wątpienia blockchain. Jest...

Chat GPT – logowanie, API, GPT-3, GPT 4!

W świecie technologii, gdzie komunikacja staje się coraz bardziej zaawansowana, Chat GPT wyróżnia się jako jedno z najbardziej innowacyjnych narzędzi w dziedzinie...

HTML – czym jest? Definicja pojęcia

HTML to język znaczników, który służy do tworzenia stron internetowych. HTML jest językiem prostym i łatwym w nauce. Dowiedz się o nim...
- Reklama -