Pikniki firmowe – najlepsze imprezy integracyjne na lato!

- Reklama -

Rozpoczął się kolejny sezon imprez integracyjnych organizowanych na świeżym powietrzu. Agencje eventowe, event menadżerowie i szefowie działów prześcigają się w pomysłach na zorganizowanie czasu dla pracowników, który obejmować będzie aktywności sprzyjające dobrej zabawie, ale także idei tak zwanego team buildingu. Ten rok wyłonił już zdecydowanego faworyta w kategorii tego typu wydarzeń organizowanych w formie outdoor. Pikniki firmowe, bo o nich mowa, sprawdzają się idealnie jako przedsięwzięcia dla większej liczby uczestników i „pod chmurką”. Przedstawiamy najważniejsze powody takiego stanu rzeczy.

Wraz z nadejściem letnich dni, pikniki firmowe stają się najbardziej oczekiwanymi imprezami integracyjnymi. To chwila, gdy wszyscy mogą oderwać się od biurowej rutyny i cieszyć się radosnymi chwilami na świeżym powietrzu. Jest to doskonała okazja, aby stworzyć przyjazne środowisko pracy, w którym współpraca i relacje między pracownikami wchodzą na nowy, bardziej „ludzki” i przyjazny poziom.

Przerwanie służbowej rutyny
Przerwanie służbowej rutyny

Przerwanie służbowej rutyny

Korzyści płynące z pikników dla pracowników firm i korporacji są w zasadzie nieograniczone. Po pierwsze, pozwalają na oderwanie się od codziennych obowiązków i odpoczynek w otoczeniu natury. Niezależnie od tego, czy docelową lokalizacją będzie plaża czy urodziwy park pod miastem, piękne otoczenie dostarczy uczestnikom wyjątkowych wrażeń i pozytywnej energii. Pracownicy mogą cieszyć się grami i zabawami na świeżym powietrzu, brać udział w zajęciach rekreacyjnych organizowanych przez animatorów czy wsłuchać się w dźwięki muzyki granej przez topowego artystę. Relaks na świeżym powietrzu oraz impreza firmowa przypominająca bardziej festiwal niż sztywną imprezę dla personelu korporacji sprawią, że zaproszeni goście wyluzują się, chętniej nawiążą nieco luźniejsze znajomości i najzwyczajniej w świecie naładują baterię przed kolejnymi wyzwaniami czekającymi na nich w biurach.

Piknikowy team-buildding to strzał w dziesiątkę

Pikniki firmowe to także doskonała okazja, aby zbudować silniejsze relacje między zespołami. Doskonale zdajemy sobie wszyscy sprawę, że podczas takich nieformalnych przedsięwzięć, uczestnicy nie będą ciągle rozmawiać jedynie o pracy, a raczej skoncentrują się na tematach bardziej przyziemnych i prywatnych. Poprzez wspólne spędzanie czasu na pikniku, zaproszeni goście mają możliwość nawiązania bliższych więzi i lepszego zrozumienia siebie nawzajem. W nieformalnej atmosferze mogą wymienić się pomysłami, spostrzeżeniami i doświadczeniami, co sprzyja budowaniu większej synergii w pracy zespołowej.

Korzyści dla pracowników to korzyści dla firmy
Korzyści dla pracowników to korzyści dla firmy

Korzyści dla pracowników to korzyści dla firmy

Satysfakcja pracowników biorących udział w pikniku firmowym jest niezwykle istotnym czynnikiem, jednak nie możemy zapominać o benefitach, jakie płyną z tytułu takich eventów dla samych pracodawców. Wszyscy  doskonale wiemy, że opinie o danym przedsiębiorcy rozchodzą się niezwykle szybko i najczęściej odbywa się to za pośrednictwem tak zwanej „poczty pantoflowej”. Pikniki firmowe są doskonałą okazją do promocji marki i budowania wizerunku jako pracodawcy oferującego atrakcyjne warunki pracy. Pozytywne doświadczenia pracowników przekładają się na zadowolenie klientów i wzrost wyników firmy. Piknik to idealna forma promocji organizatora jako podmiotu, który dba o image, ma na względzie dobro pracowników, a w dobie rynku pracownika stanowi atrakcyjne miejsce zatrudnienia.

Zaufajmy profesjonalistom

Organizacja pikniku firmowego nie należy do najłatwiejszych. Przedsięwzięcie wymaga znajomości wielu technicznych i prawnych aspektów tego rodzaju imprez. Warto więc zaufać profesjonalistom takim jak zawodowe agencje marketingowe. Fachowcy z tej dziedziny pomogą w doborze najodpowiedniejszego terminu, miejsca i form aktywności, które można przeprowadzić w czasie pikniku. Odciążą nas tym samym w kwestiach logistycznych i organizacyjnych, co stanowi niesamowitą wartość dodaną zważywszy na liczbę negatywnych scenariuszy, które mogą przytrafić się niedoświadczonemu lub samozwańczemu event managerowi.

Pikniki firmowe to inwestycja w zespół i relacje między pracownikami. Zorganizujmy piknik firmowy, który zostanie na długo w pamięci wszystkich!

- Reklama -
Janusz Wolski
Janusz Wolskihttps://goodatservice.com/
Cześć, jestem Janusz Wolski, informatyk, tester oprogramowania i sprzętu komputerowego oraz copywriter. Technologie to moja pasja i moim skromnym zdaniem, również przyszłość naszego świata. Ułatwia nam nie tylko funkcjonowanie w życiu codziennym, ale również dostarcza wspaniałych wrażeń i pozwala eksplorować świat, nie wychodząc z domu. Tworzę dla Was artykuły związane technologiami, techniką, sprzętem, oprogramowaniem, aplikacjami, cyber bezpieczeństwem i wszystkim, co jest związane z komputerami. Moje poradniki dostarczają Wam skomplikowanej wiedzy w przystępny sposób i pozwalają zrozumieć świat nowoczesnych technologii, a niekiedy również podjąć decyzję związaną z zakupem nowego sprzętu. Znajdziecie tutaj również zagadnienia analityczne oraz biznesowe, ponieważ wszystkie te dziedziny, są obecnie ze sobą bardzo związane. Moje doświadczenie, wiedza i umiejętności pozwolą Wam wkroczyć w nową erę nowości technologicznych. Niezależnie od tego, czy jesteście amatorami czy profesjonalistami, z pewnością znajdziecie coś wartościowego dla siebie!

Podobne artykuły

- Reklama -

Komentarze

Popularne

- Reklama -