Kiedy wymienić zamek w drzwiach?

- Reklama -

Sprawnie działający zamek w drzwiach to gwarancja naszego bezpieczeństwa w domu lub mieszkaniu, a także ochrony naszego mienia. Nie zawsze jednak mechanizm, który mamy zamontowany w drzwiach będzie stanowił odpowiednie zabezpieczenie. W jakich sytuacjach warto pomyśleć nad jego wymianą? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Zamek nie działa prawidłowo

Pierwszą oznaką, że warto pomyśleć nad wymianą zamka w drzwiach jest jego nieprawidłowe działanie. Gdy zamek nie otwiera się z łatwością, zacina się, pojawiają się trudności z przekręceniem klucza to są to sygnały do zamontowania w miejsce starego nowego mechanizmu. Wymiana zamka w drzwiach powinna zostać również przeprowadzona w momencie, gdy zamek całkowicie odmówił posłuszeństwa i nie możemy dostać się do własnego domu. W tym przypadku dobrze jest wezwać ślusarza, który wykona awaryjne otwieranie drzwi, a następnie zajmie się zainstalowaniem nowego, sprawnie działającego urządzenia.

Zgubienie kluczy do domu

Zgubienie klucza do domu lub mieszkania to kolejna z sytuacji, która powinna skłonić do wymiany zamka w drzwiach. Klucze mogą bowiem dostać się w niepowołane ręce. Co więcej, nigdy nie mamy pewności co do tego, czy zgubiliśmy je samodzielnie czy po prostu padliśmy ofiarą kradzieży. W celu uchronienia się przed włamaniem i zapewnienia sobie spokoju dobrze jest zainstalować nowy mechanizm zamkowy.

Podniesienie poziomu bezpieczeństwa

Rynek systemów zabezpieczeń stale się rozwija, a producenci zamków proponują nowe technologie, które są coraz trudniejsze do sforsowania przez złodziei. Jeśli czujesz, że drzwi Twojego mieszkania, domu lub firmy nie są zabezpieczone w wystarczający sposób, warto pomyśleć o wymianie zamka na nowy. Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w zamek antywłamaniowy najwyższej klasy posiadający wiarygodne certyfikaty przyznawane przez niezależne instytuty badawcze. To gwarancja najwyższej jakości danego produktu, a tym samym sposób na podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Zakup mieszkania z rynku wtórnego lub zmiana lokatorów

Nad zainstalowaniem nowego mechanizmu zamkowego należy się także zastanowić, gdy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego. Klucze do zamku zabezpieczającego nasze lokum posiadać mogą bowiem poprzedni właściciele. Aby dmuchać na zimne i zagwarantować sobie spokój, dobrze jest wymienić mechanizm zamkowy. Kolejną sytuacją do wymiany zamka jest zmiana lokatorów w mieszkaniu, które wynajmujemy. To zapewnia nowym lokatorom ochronę i pewność, że poprzedni wynajmujący nie zakłócą ich życiowego spokoju.

Komu zlecić wymianę zamka w drzwiach?

Choć w Internecie można znaleźć wiele instrukcji wymiany zamka krok po kroku, samodzielne próby tego rodzaju działań nie zawsze są najlepszym pomysłem. Do wymiany zamka trzeba bowiem posiadać profesjonalne narzędzia ślusarskie oraz fachową wiedzę. Jeśli zależy Ci na sprawnej i fachowej instalacji urządzenia, skontaktuj się z Pogotowiem zamkowym Gdynia https://www.pogotowie-zamkowe-gdynia.pl/, w którym pracują najlepsi ślusarze w branży. To gwarancja doskonale wykonanej usługi!

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Komentarze

Popularne

- Reklama -