Posiadanie sejfu niesie ze sobą wiele korzyści. Dzięki niemu uzyskujemy bezpiecznie miejsce do przechowywania pieniędzy, biżuterii, broni czy innych cennych rzeczy. Sejf ochrania je nie tylko przed kradzieżą, ale też przed pożarem.
Gdzie najlepiej ukryć sejf?
W przypadku sejfu wolnostojącego mamy wiele możliwości jego ukrycia. Najczęściej taki sejf umieszcza się w szafie albo garderobie. Ludzie chowają cenne rzeczy także w szufladach i wszelakiego typu komodach. Ponadto, popularnym miejscem ich chowania są też szafki nocne czy biurka. W takich miejscach można umieścić oczywiście jedynie mały i kompaktowy model. Ważne jest to, aby sejf został zlokalizowany w miejscu niedostępnym dla gości. Właśnie dlatego najczęściej wybór pada na sypialnie, garderobę czy gabinet.
Inną propozycją jest umieszczenie go wewnątrz ściany. Wtedy taką wnękę zabezpiecza się panelami czy też deskami w kolorze pomieszczenia, aby przestrzeń ta zlewała się z resztą pomieszczenia i nie rzucała się w oczy. Jeśli chodzi o podłogę, również należy przygotować tak to miejsce, żeby zgrywało się ono z resztą wnętrza. Dobrze jest użyć do tego paneli czy gumolitu, a oprócz tego zabezpieczyć to miejsce ciężkim meblem. Stanowi to dodatkowe utrudnienie dla potencjalnych złodziei. Specjalne modele do ściany i podłogi z zakotwiczeniem będą lepszą propozycją, jeśli chodzi o takie przechowywanie, gdyż jest to następne zabezpieczenie. Dzięki niemu, włamywacze nie wyjmą i nie wyniosą sejfu. W sytuacji przechowywania większych rzeczy, jak broni, dobrym pomysłem jest wyznaczenie osobnego pomieszczenia do przechowywania. Do broni sprawdzą się duże szafy pancerne czy gabloty.
Gdzie ukryć sejf ścienny?
Sejf ścienny jest bardzo funkcjonalną i skuteczną propozycją ukrycia rzeczy. Jego zaletą jest to, że można go zamontować na dowolnej, pożądanej przez nas wysokości, w ten sposób, aby można było z niego wygodnie korzystać. Jego minusem jest natomiast to, że są to modele zazwyczaj o niewielkich wymiarach. Inaczej wygląda sprawa, jeśli jesteśmy w trakcie planowania i projektowania domu. Wtedy możemy wybrać wielkość oraz lokalizację skrytki. Sejf ścienny można w bardzo prosty sposób ukryć. Możemy go schować za lustrem czy też obrazem albo zasłonić ciężkim meblem. Najlepiej wybrać ścianę, która nie rzuca się w oczy. Sejf ścienny możemy zamontować w sypialni, gabinecie, garderobie, czy też w łazience.
W jakim miejscu zamontować sejf podłogowy?
Inną propozycją jest sejf podłogowy. Daje on wiele możliwości. Skrytka powinna być zlokalizowana w podłodze w miarę blisko ściany, w ten sposób w razie potrzeby nie trzeba rozbierać całego parkietu, a tylko jego mały fragment. Sejf podłogowy możemy przykryć panelami, dywanem czy też gumolitem. Masywny mebel położony w miejscu lokalizacji sejfu będzie stanowił dodatkowe zabezpieczenie. Taki sejf możemy umiejscowić w dowolnym miejscu, nawet w garażu, kuchni czy na przedpokoju. Sejfu podłogowe zazwyczaj posiadają amortyzatory, które ułatwiają otwieranie drzwi. Ciekawym wyjściem jest umieszczenie go w którymś ze stopni schodów.
Gdzie zamontować sejf meblowy?
Chętnie wybieraną skrytką, jest ta do montowania w meblach. Daje ona wiele możliwości. Taki sejf można zamontować między innymi w szafach wnękowych znajdujących się w sypialniach, biurkach czy komodach. Co ważne, skrytka powinna być przytwierdzona do podłoża albo pionowych ścian mebli. Nigdy nie należy montować ich do półek. Model meblowy da się w prosty sposób zamaskować, aby był niezauważalny. Najczęściej umieszcza się go w sypialni i gabinecie.
Autor Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z sejfami sejfexpert oferującym szeroki wybór sejfów, kas oraz szaf pancernych. |