Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego z Warszawy i ile możesz na tym zaoszczędzić

- Reklama -

Zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego? Zastanawiasz się czy zając się tym na własną rękę czy skorzystać z usług doradcy finansowego z Warszawy? Poniższy artykuł rozwieje Twoje wszystkie wątpliwości.

Powszechność kredytów

W dwudziestym pierwszym wieku nikogo nie szokuje już posiadanie kredytu, bez względu na to czy mówimy o kredycie gotówkowym, czy też np. hipotecznym. Pomimo powszechności kredytów nadal bardzo wiele osób nie korzysta z usług profesjonalnego doradcy finansowego. Taka usługa nic nie kosztuje, a zatem warto rozważyć tę opcję jeśli myślimy o kredycie. Bardzo często możemy w ten sposób uniknąć długów na lata, a nawet zaoszczędzić kilkanaście czy też kilkadziesiąt tysięcy złotych. Propozycja wydaje się więc bardzo kusząca. Zastanówmy się zatem, jak wyglądają usługi doradcy finansowego z bliska i dlaczego warto z nich korzystać?

Doradca finansowy, czyli kto?

Myślę, że w tej kwestii nie ma tak naprawdę nad czym się zastanawiać. Sama nazwa tego zawodu sugeruje nam bardzo wiele i w tym przypadku nie są to błędne sugestie. Doradcą finansowym nazwać możemy osobę, która przede wszystkim posiada rozległą wiedzę w temacie kredytów. Taka osoba będzie umiała udzielić nam wszystkich potrzebnych informacji, objaśnić zasady, na jakich dany kredyt się opiera, czy też wyjaśnić, jakie warunki koniecznie musimy spełnić, aby kredyt w ogóle uzyskać. Dosyć często doradca kredytowy mylony jest z pracownikiem banku. Ci również posiadają oczywiście niezbędną wiedzę, ponieważ często obracają się w świecie kredytów na co dzień, ale bardzo często spotkać możemy się z tym, że pracownik banku polecać będzie nam taki kredyt, który nam wyrządzi szkody, a bankowi przyniesie więcej zysku. Doradca finansowy z kolei ma za zadanie znaleźć dla nas jak najkorzystniejszą ofertę kredytu, porównać ją z innymi, ale przede wszystkim uświadomić nas w tym, dlaczego dana oferta jest lepsza od innej i czym one się różnią.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego i ile możesz na tym zaoszczędzić
Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego i ile możesz na tym zaoszczędzić

Czyli pośrednik?

Może nam się wydawać, że doradca finansowy jest pośrednikiem. W pewnym sensie tak, ale zawód ten bardzo różni się od zawodu pośrednika. Pośredniczą zazwyczaj duże firmy, a doradca finansowy, pomimo że zazwyczaj współpracuje z bankami, jest całkowicie niezależny. W przeciwieństwie do pośrednika nie musi on informować nas o tym, jaką prowizję pobiera w związku z oferowanymi usługami.

Jakiej pomocy możemy oczekiwać?

Wiemy już, czym konkretnie zajmuje się doradca finansowy. Jakiej zatem pomocy możemy od takiej osoby oczekiwać? Przede wszystkim oczywiście profesjonalnej. Dodatkowo każda sytuacja, czy zdolność kredytowa jest całkowicie inna, a zatem oczekiwać możemy zupełnie indywidualnego podejścia do każdego klienta. W przypadku wizyty u doradcy finansowego z Warszawy spodziewać możemy się, że wszystkie nasze wątpliwości zostaną całkowicie rozwiane, a żadne kruczki w umowach nas nie przestraszą. Pamiętać musimy jednak, aby z taką osobą być całkowicie szczerym. Nie powinniśmy zatajać wysokości naszych zarobków, ponieważ nie tylko coś takiego wyjdzie na późniejszych etapach współpracy, ale takie zachowanie sprawić może, że kredyt zostanie błędnie dobrany, a my popadniemy w ogromne długi na naprawdę długie lata. Zakres obowiązków i kompetencji doradcy finansowego nie kończy się jednak na samym doradzaniu. Oczekiwać możemy, że poza znalezieniem najkorzystniejszej oferty i szerokim jej objaśnieniem, doradca pomoże nam w negocjacji z daną instytucją. Taka współpraca może pomóc nam wynegocjować otrzymanie korzystniejszych warunków umowy kredytowej. Dodatkowo pracownicy banku przekonają się, że jesteśmy osobami odpowiedzialnymi, które mają skrupulatnie zaplanowane tak ważne decyzje jak wzięcie kredytu.

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego?

Wiemy już, kim jest doradca kredytowy, czym się zajmuje oraz czego możemy od niego oczekiwać. Kiedy zatem warto sięgnąć po pomoc doradcy finansowego? Przede wszystkim jeśli obawiamy się, że nasza wiedza może nie być wystarczająca. Doradca finansowy rozwiewa wszelkiego rodzaju wątpliwości, a więc też uzupełnia braki w naszej wiedzy. Praktycznie oczywistym wydaje się również fakt, że z usług doradcy finansowego korzystamy, gdy chcemy po prostu znaleźć najkorzystniejszą na rynku ofertę kredytu. Znacznie mniej oczywistym przypadkiem jest sytuacja, w której boimy się, że wypełnienie wszystkich dokumentów i dopełnienie formalności po prostu nas przerośnie. Wtedy również możemy liczyć na pomoc doradcy finansowego. Dodatkowo z pomocy eksperta finansowego warto skorzystać jeśli sami po prostu nie mamy czasu, aby znaleźć satysfakcjonującą nas ofertę.

Na co zwrócić uwagę, czyli nie dajmy się oszukać

Nie ulega już wątpliwości, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług pośrednika finansowego niż poszukiwanie ofert kredytowych na własną rękę. Pamiętajmy jednak o tym, że rynek finansowy to bardzo poważny przeciwnik. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę jeśli decydujemy się na usługi doradcy finansowego? Po pierwsze – profesjonalne podejście. Doradca ma zadbać o nasz komfort psychiczny, ale również w pewien sposób poświęcamy mu nasze finanse, a zatem taka osoba musi wzbudzać nasze zaufanie i nie powinniśmy czuć się skrępowani w jej obecności. To tylko od nas zależy, czy skorzystamy z usług danego doradcy. Żadne spotkanie nigdy nas do niczego nie zobowiązuje, więc jeśli tylko zachowanie jakiegoś doradcy wydaje nam się nieprofesjonalne, możemy zrezygnować i skorzystać z usług innej osoby. Drugim elementem udanej współpracy jest sprawdzenie. Jak wiadomo, ufać jest dobrze, ale sprawdzać jeszcze lepiej. Warto zatem przed rozpoczęciem współpracy sprawdzić opinię o konkretnym doradcy, sprawdzić jak przechowywana jest dokumentacja, którą takiej osobie musimy powierzyć czy nawet sprawdzenia wymagać może dotychczasowe doświadczenie osoby, z którą chcemy nawiązać współpracę. Dodatkowo niezwykle ważne są kompetencje. Osoba, która nie będzie dawała nam czasu do namysłu i w swojej pracy będzie nachalna, na pewno nie sprawi, że poczujemy się komfortowo. Musimy zatem zwrócić uwagę na to, w jaki sposób doradca odpowiada na nasze pytania, czy te odpowiedzi nas zadowalają oraz, czy wszystkie kwestie są dla nas wystarczająco jasne.

Ostateczny rozrachunek, warto, czy nie?

Ostatecznie jak widać, skorzystanie z usług doradcy finansowego jest bardzo wygodną opcją. Nie tylko pozwoli nam to na dokładne przeanalizowanie każdej dostępnej na rynku oferty, ale również uchroni nas przed ewentualnymi stratami wielu tysięcy złotych. Jest to pewnego rodzaju unikatowa, a jednocześnie jeśli wybierzemy kompetentną osobę, całkowicie bezpieczna forma zabezpieczenia zarówno psychicznego jak i finansowego. W obecnych czasach z usług doradcy finansowego skorzystać możemy nawet przez internet. Jeśli trafimy na zaufaną osobę, liczyć możemy nie tylko na pełen profesjonalizm, ale również na zdecydowane usprawnienie całego procesu. Dodatkowym atutem korzystania z takich usług przez internet jest przede wszystkim niewiarygodna wygoda. Nie potrzebujemy przekopywać się przez setki, czy nawet tysiące ofert, decydować się na spotkania, a później wygospodarować na nie odpowiednią ilość czasu. Gdy wszystko odbywa się zdalnie, nie musimy nawet wychodzić z domu, a spotkania mogą okazać się zbędne, jeśli tylko rzetelnie podejdziemy do tematu i na wszystkie pytania odpowiemy zgodnie z prawdą. Przez takie działania nie tracimy również czasu na różnego rodzaju dojazdy, a domowa przestrzeń może wpłynąć na nas bardzo pozytywnie, przynosząc przede wszystkim pełen komfort, który z kolei wpłynie na nas bardzo korzystnie, ponieważ nie będziemy bardzo zdenerwowani. Pamiętajmy zatem, żeby nie decydować się na całkowity indywidualizm, a przynajmniej spróbować skorzystać z usług eksperta finansowego. Pozwoli nam to zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również nerwy.

- Reklama -
Janusz Wolski
Janusz Wolskihttps://goodatservice.com/
Cześć, jestem Janusz Wolski, informatyk, tester oprogramowania i sprzętu komputerowego oraz copywriter. Technologie to moja pasja i moim skromnym zdaniem, również przyszłość naszego świata. Ułatwia nam nie tylko funkcjonowanie w życiu codziennym, ale również dostarcza wspaniałych wrażeń i pozwala eksplorować świat, nie wychodząc z domu. Tworzę dla Was artykuły związane technologiami, techniką, sprzętem, oprogramowaniem, aplikacjami, cyber bezpieczeństwem i wszystkim, co jest związane z komputerami. Moje poradniki dostarczają Wam skomplikowanej wiedzy w przystępny sposób i pozwalają zrozumieć świat nowoczesnych technologii, a niekiedy również podjąć decyzję związaną z zakupem nowego sprzętu. Znajdziecie tutaj również zagadnienia analityczne oraz biznesowe, ponieważ wszystkie te dziedziny, są obecnie ze sobą bardzo związane. Moje doświadczenie, wiedza i umiejętności pozwolą Wam wkroczyć w nową erę nowości technologicznych. Niezależnie od tego, czy jesteście amatorami czy profesjonalistami, z pewnością znajdziecie coś wartościowego dla siebie!

Podobne artykuły

- Reklama -

Komentarze

Popularne

- Reklama -